ARAX Lavash Maxi (2 kusy) Gramáž: 240 g


4 300 

ARAX Lavash Maxi (2 kusy) Gramáž: 240 g od výrobce ARAX máme aktuálně skladem. Pro více informací přejděte do e-shopu:


Lavash (Lavaš) je nekynutý, tenký měkký chléb. Jde o tradiční pokrm arménské kuchyně, příloha i základ mnoha jídel. Je populární na Kavkaze, v Západní Asii a okolo Kaspického moře. Jde o nejrozšířenější chléb v Arménii a Íránu.

V Arménii již mnoho století po podzimní sklizni obilí pečou lavash na stěnách rozpálené hliněné pece, která se nazývá tandúr (arménsky tonir), a která je zapuštěna do země. Placky upečené ve velkém množství pak udržují v suchu a před konzumací zvlhčí vodou.

 Tip

Pár minut před konzumací placky mírně navlhčete kapkami pitné vody. Chléb bude tak houževnatější a lépe se vám do něj bude balit náplň.

 Zajímavost

Komise UNESCO roku 2014 zapsala lavash na seznam mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva. Nominován byl arménskými etnografy, podle nichž je bytostně spjatý s arménskou kulturou a historií, což získání zápisu potvrdilo.

 Složení

PŠENIČNÁ MOUKA, voda, jedlá sůl, propionan vápenatý (E282).

Určeno k přímé spotřebě. Hnědo-černé skvrny vznikají při pečení a nejsou na závadu výrobku. Pro delší trvanlivost baleno v ochranné atmosféře. Garantovaná doba spotřeby je minimálně 7 dnů od data dodání.

Objednávka vyššího počtu kusů tohoto produktu může ovlivnit délku dodání celé objednávky. Prosíme o shovívavost, každé objednávce se věnujeme individuálně a budeme vás v případě nutnosti kontaktovat. 

 Průměrné nutriční hodnoty na 100 g výrobku

Energetická hodnota
971 / 232
kJ / kcal
Bílkoviny
7,3
g
Sacharidy                    
47
g
– z toho cukry
0
g
Tuky                     
1
g
– z toho nasycené mastné kyseliny
0
g
Sůl
1,49
g

 

 

Vlastnosti