ARAX Kuskus medium semolina Gramáž: 500 g


30 

ARAX Kuskus medium semolina Gramáž: 500 g od výrobce ARAX máme aktuálně skladem. Pro více informací přejděte do e-shopu:


Výroba kuskusu probíhá v dnešní době hlavně průmyslově napařováním mouky z tvrdozrnné pšenice, která se následně zpracovává do milimetrových kuliček. Tradiční ruční výroba kuskusu probíhá tak, že se rozprostře semolinová krupice, podle potřeby se přidá trocha mouky, vše se postříká slanou vodou, tak aby nebyl příliš vlhký a tvořil hrudky. Vzniklé hrudky se následně dlaněmi rozdrobí na milimetrové kuličky. Příliš malé hrudky se vyřadí a celý postup se opakuje, dokud není krupice připravená. Schnoucí krupice se časem spojí a utvoří zrníčka. Takto vzniklý kuskus se nechává uschnout na slunci.

Kuskus je rychlý na přípravu. Nevaří se, ale jen se zaleje horkou vodou a nechá se odstát. Další jeho výhoda v kuchyni je, že má pestrou paletu využití. Může být nejen použit jako příloha k jídlu, ale dají se z něho udělat výborné saláty nebo slané či sladké pokrmy.

Za jeho domov se považuje Severní Afrika a Blízký Východ. Představuje základní surovinu národní kuchyně obyvatel v Maghribu, jež je označení pro arabské státy. Díky tedy arabským přistěhovalcům se postupem času kuskus rozšířil i do ostatních světadílů světa, kde se stal velmi populární.

Kuskus zalijeme horkou vodou a necháme odstát cca 5 minut. Dle chuti můžeme okořenit.

Složení: semolinová mouka, voda.

Průměrné nutriční hodnoty na 100 g výrobku (v surovém stavu)

Energetická hodnota

1501 / 358

kJ / kcal

Tuky

1,9

g

– z toho nasycené mastné kyseliny

0,5

g

Sacharidy

70

g

– z toho cukry

2,5

g

Bílkoviny

12

g

Sůl

0,02

g

 

               

               

Vlastnosti