ARAX Čočka zelená francouzská Gramáž: 5 kg


35 700 

ARAX Čočka zelená francouzská Gramáž: 5 kg od výrobce ARAX máme aktuálně skladem. Pro více informací přejděte do e-shopu:


Unikátní je i složení zelené čočky s porovnáním s ostatními odrůdami. Tato čočka spolu s hnědou odrůdou obsahuje vyšší koncentrace vlákniny než jejich příbuzné. Je vhodná pro diabetiky. Obsahuje minerály jako je hořčík, železo a vápník.

Zelená čočka se jako jeden z mála druhů nemusí namáčet a po uvaření neztrácí tvar. Chuťově patří mezi nejlahodnější pro svoji jemnou až zemitě pikantní chuť. Dokáže do sebe nasáknout chutě dresinků, takže je jako stvořená do salátů, zvláště teplých, a spolu s grilovanou zeleninou, ať už kořenovou, jako je třeba pastiňák, či s různými druhy dýní, rajčaty a paprikami připravíte moderní přílohu či samostatné jídlo. Je perfektní přílohou, takže směle nahrazuje rýži i brambory, a dokáže překvapit i samostatně jako hlavní jídlo. Ideální je také do polévek.

Návod na přípravu: Čočku není třeba namáčet. Propláchněte ji ve studené vodě a poté vařte v lehce osolené vodě cca 25 minut, dokud nezměkne.

Průměrné nutriční hodnoty na 100 g výrobku (v surovém stavu)

Energetická hodnota

1596 / 378

kJ / kcal

Bílkoviny

24,0

g

Sacharidy                   

57,0

g

– z toho cukry

1,3

g

Tuky                     

1,3

g

– z toho nasycené mastné kyseliny

0,2

g

Sůl

0,01

g

 

Vlastnosti